Hezká krabice, hezký telefon |
Dvě čočky vás sledují |
Foťte jako o závod >
Nejvíce zaujmou dva fotoaparáty. Ne, v případě Honor 6 Plus skutečně nejde o dvojitý fotoaparát ve smyslu předního a zadního. Plusko totiž má nejen kvalitní přední fotoaparát pro selfie, ale i dvě čočky v zadní části telefonu, které nejsou určeny pro focení 3D snímků. K čemu tedy jsou dvě čočky s rozlišením 8 Mpx dobré? Dokáží spolupracovat! Systém softwarově poskládá snímek s rozlišením až 13 Mpx, přičemž rychlost ostření dosahuje pouhé desetiny sekundy.
V praxi lze nejlépe využít různé hloubky ostrosti (zaostření na objekt s rozmazaným pozadím) a zkoušet přeostření již vyfoceného obrázku z popředí na pozadí a naopak. Vše nefunguje úplně bezchybně, s ostřením se ale přesto dají dělat pěkné věci, což dokládají i moje obrázky na Instagramu nebo kdesi kolem.
Další plusem vylepšeného fotoaparátu je možnost fotit ve tmě. Sám v noci fotím minimálně, jistě se ale najdou tací, kteří super noční režim pořádně využijí. Při použití tohoto režimu je vhodné umístit telefon do stativu, protože pořízení snímku může v závislosti na tmě trvat až 30 vteřin. Telefon při nich postupně upravuje snímek tak, aby odstranil co nejvíce šumu, zároveň má vše zůstat věrné realitě. To funguje velmi dobře, a tak se i z úplné tmy dají získat použitelné fotky. Dvě čočky jsou zajímavou inovací a fotoaparát Honoru 6 Plus tak patří k tomu nejlepšímu, s čím se dá mezi smartphony pracovat.
Trumfem by měl být rovněž větší displej, který oproti svému předchůdci narostl o půl palce. V tomto případě jde především o preference potencionálních zákazníků, osobně mi 5 palců plně postačuje. 5,5 palcovému IPS displeji se ale nedá upřít skvělé zobrazení barev a vynikající pozorovací úhly. Také designově je telefon stále velmi atraktivní.
Bezpochyby pozitivní zprávou je vyšší kapacita baterie. Kapacita 3600mAh nebývá standardní součástí dnešních chytrých telefonů, dá se tak dostat i na dva dny aktivního používání. V případě delších výletů do divočiny pak určitě oceníte úsporný mód ultra-power, který oseká některé funkce, přitom ovšem prodlouží výdrž telefonu o další hodiny. Je škoda, že ani u tohoto modelu nelze baterii snadno vyjmout a vyměnit.
Čokoládové cremeaux, sladký popcorn a slaný karamel |
Stejně jako základní Honor 6 i Plusko staví na vysokém výkonu. Uvnitř těla pracuje osmijádrový procesor, který prý inteligentně vyhodnocuje zatížení a následně vypíná jádra. Tím se snižuje spotřeba a prodlužuje výdrž baterie. S procesorem spolupracují 3 GB RAM, díky čemuž lze spustit spoustu náročných aplikací a přepínat mezi nimi. Při hraní her pomáhá čip Mali-T628 MP4 GPU. Vyhodnocování zatížení a vypínání jader se ověřuje těžko, i náročné hry mi ale běhaly naprosto plynule. Po týdnu používání a instalaci kupy aplikací se mi Android nepodařilo zaseknout, což se třeba o LG G2 dnes už říci nedá.
Co koupit? >
Možným problémem může být absence podpory některých tuzemských pásem LTE (konkrétně 800 a 900 Mhz) a cena, která se v Alze zastavila na 11 600 Kč, což zhruba o 4 tisícovky více, než dnes stojí starší bratříček. Zda jste ochotní za novinku tolik zaplatit, je už na vás. Alternativou jsou pochopitelně konkurenční modely - kupříkladu LG G3, Asus ZenFone 2, Huawei P8 nebo Lumia 930.
V kategorii nejvyšší třídy je momentálně slušný přetlak a ani já bych nevěděl, jaký telefon si pořídit. Honor 6+ je i za 11 600 Kč jedním z adeptů, které se dají doporučit do finálního rozhodovacího kolečka. V něm už ale skutečně záleží především na individuálních potřebách a nárocích konkrétního uživatele. Pokud jste se už rozhodli, klidně napište, jaké důvody vás k vaší volbě vedly.
VÍCE O HONOR 6 PLUS
Jedno místo, dvě fotky - Nový svět v Praze a dům, kde bydlel Karel Kachyňa |
Žádné komentáře:
Okomentovat